Podczas awantury zaatakował syna siekierą

Reklama

Radomszczańscy policjanci zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który podczas awantury domowej uderzył siekierą swojego syna. Śledczy przedstawili mu zarzut usiłowania zabójstwa i wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztowania.


Po południu, 1 listopada 2021 roku policjanci zostali skierowani na jedną z posesji w miejscowości Dobryszyce, gdzie podczas kłótni domowników miało dojść do uszkodzenia ciała jednego z nich.

Funkcjonariusze na miejscu zastali agresywnego 52-latka oraz jego syna. Okazało się, że pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki. Starszy z nich w napadzie złości groził 20-latkowi pozbawieniem życia. W pewnym momencie 52-latek przyniósł do domu siekierę i zadał synowi cios w ramię. Świadkowie zdarzenia pospieszyli z pomocą, rozdzielili mężczyzn oraz wezwali na miejsce służby. Pokrzywdzony został zabrany do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Natomiast starszy z uczestników awantury trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał 1,3 promila alkoholu w organizmie – mówi nadkom. Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.

Policjanci na miejscu zdarzenia działali wielotorowo, zabezpieczyli ślady, przesłuchali potencjalnych świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na postawienie 52-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa. 3 listopada 2021 roku prokurator złożył do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do zatrzymanego. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nie krótsza niż 8 lat, 25 lat albo nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD