Podczas policyjnej kontroli podał dane swojego brata, żeby uniknąć odpowiedzialności

Reklama

Policjanci z radomszczańskiej drogówki zatrzymali 29-latka poszukiwanego listem gończym, który chcąc uniknąć odpowiedzialności, podawał się za swojego brata. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za niestosowanie się do zakazu sądowego grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


3 listopada funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Podczas legitymowania kierowcy wątpliwości policjantów wzbudziły dane personalne, jakie podał.

Zdjęcie wskazanej osoby, zamieszczone w policyjnych systemach informatycznych, nie odpowiadało bowiem rzeczywistości. A to dlatego, że mężczyzna podał się za swojego starszego brata. Mundurowi ustalili prawdziwą tożsamość kierowcy, którym okazał się 29-letni mieszkaniec województwa łódzkiego, poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za posłużenie się tożsamością brata został ukarany mandatem karnym. Zatrzymany najbliższe miesiące spędzi za kratkami odbywając zaległą karę. Za niestosowanie się do orzeczonego środka karnego 29-latek odpowie przed sądem. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z KPP w Radomsku.


Czytaj też: Poszukiwany 41-letni mężczyzna wpadł w ręce policji przez pękniętą oponę

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD