MEBIN

Podpalacz już w tymczasowym areszcie

31 grudnia 2020 r. policjanci z Komisariatu w Przedborzu zostali powiadomieni o włamaniu do budynku gospodarczego i kradzieży drabiny, butli gazowej oraz innych drobnych przedmiotów o ogólnej wartości 1000 zł na szkodę mieszkańca gminy Wielgomłyny. Tego samego dnia w godzinach wieczorowych budynek, do którego wcześniej dokonano włamania został podpalony. Policjanci ustalili sprawcę obu przestępstw, który został zatrzymany gdy obserwował akcję gaśniczą.

 

31 grudnia 2020 r. w godzinach południowych, przedborscy policjanci zostali zawiadomieni o włamaniu do budynku gospodarczego w miejscowości Kolonia Myśliwczów w gminie Wielgomłyny. W wyniku włamania skradzione zostały między innymi aluminiowa drabina, rower, butla gazowa o ogólnej wartości 1000 zł.  Jeszcze tego samego dnia 59-letni mieszkaniec gminy Wielgomłyny poszedł ponownie w miejsce wcześniejszego włamania celem podpalenia stodoły. W jego działania zniszczeniu uległ drewniany budynek stodoły wraz ze znajdującymi się w środku maszynami rolniczymi – mówi nadkom. Włodzimierz Czapla z KPP w Radomsku.

Wartość strat powstałych w wyniku pożaru pokrzywdzona oszacowała na 30000 zł. Policjanci na podstawie własnych ustaleń uzyskali informację na temat sprawcy obu przestępstw.  Został on zatrzymany, gdy obserwował akcję gaśniczą.

Po zatrzymaniu funkcjonariusze pojechali z zatrzymanym do jego miejsca zamieszkania, gdzie w trakcie przeszukania odzyskali większość skradzionych przedmiotów. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego 3 stycznia Sąd Rejonowy w Radomsku na wniosek prokuratora zastosował wobec podpalacza tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy – dodaje policjant.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW