PODPALILI STODOŁĘ, ŻEBY WYŁUDZIĆ ODSZKODOWANIE

Reklama

Policjanci z komisariatu w Przedborzu ustalili sprawców podpalenia, do którego doszło w sylwestrowy wieczór na terenie gminy Wielgomłyny. Działania mundurowych doprowadziły do postawienia zarzutów trzem osobom w wieku 34, 30 i 22 lata.

Jak ustalili funkcjonariusze, przestępcze trio celowo zostawiło w słomie zapalone świeczki, od których miał się rozprzestrzenić ogień. Po odpaleniu świec mężczyźni pojechali odwiedzić rodzinę.

– Służby zawiadomiła przypadkowa osoba przejeżdżająca obok posesji. Na szczęście strażacy w porę ugasili pożar. Właściciel straty wówczas oszacował na 5 tysięcy złotych. Ponadto, o sytuacji tej powiadomił również ubezpieczyciela. Sprawcy początkowo tłumaczyli policjantom, że stodoła, którą podpalili była już stara i tylko przeszkadzała w codziennym użytkowaniu zabudowań gospodarczych – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

17 stycznia 2018 roku zatrzymani usłyszeli zarzut z artykułu 298 Kodeksu Karnego, zgodnie z którym osoba, która powoduje zdarzenie będące podstawą do uzyskania odszkodowania z tytułu ubezpieczenia podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD