Podpisano umowę na dodatkowe patrole policji na ulicach Radomska

Reklama

2 stycznia 2023 roku odbyło się spotkanie komendanta powiatowego policji w Radomsku podinsp. Jarosława Knapika z prezydentem Jarosławem Ferencem, na którym zostały sfinalizowane formalności w sprawie porozumienia o dodatkowych patrolach policji na ulicach miasta.


Miejsca pełnienia służb dodatkowych patroli policyjnych zostały podyktowane analizą zagrożenia przestępczością na terenie miasta oraz oczekiwaniami lokalnej społeczności zgłaszanymi między innymi za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Patrole będą pełnić służbę podczas zabezpieczeń obchodów świąt narodowych oraz powiatowych. Będą też kierowane w miejsca realnego zagrożenia w celu przywrócenia ładu i porządku publicznego.

Na powyższy cel miasto przeznaczyło ze swojego budżetu 217 tysięcy złotych. W ramach porozumienia z miastem w 2022 roku radomszczańscy mundurowi zrealizowali 608 służb ponadnormatywnych, podczas których przeprowadzili 1364 interwencje, wylegitymowali 2432 osoby, ujawnili 1056 wykroczeń, a 7 sprawców przestępstw zostało ujętych na gorącym uczynku.

Dbałość o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców miasta jest wartością nadrzędną zarówno dla władz miasta, jak i radomszczańskiej policji. Wspólne działania od lat dają wymierny efekt w postaci wzrastającego poczucia bezpieczeństwa i zaufania społecznego – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD