Bezpłatna komunikacja w Radomsku. Spore zainteresowanie wyrobieniem karty. Dla kogo darmowe przejazdy MPK?

Reklama

Już od 1 stycznia 2023 roku, mieszkańcy Radomska mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Od 16 stycznia potrzebna będzie tylko elektroniczna karta. By ją wyrobić 2 stycznia w urzędzie miasta utworzyły się kolejki.


W urzędzie miasta w poniedziałek 2 stycznia od rana pojawiły się pierwsze osoby zainteresowane wyrobieniem radomszczańskiej “migawki”, na którą niestety chwilę trzeba poczekać. Do 16 stycznia w autobusach miejskich będzie można się legitymować dowolnym dokumentem potwierdzającym zamieszkanie w Radomsku lub gminie Radomsko.

Do bezpłatnych przejazdów uprawnieni są mieszkańcy Radomska, których miejscem zamieszkania jest miasto Radomsko i którzy rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Radomsku.

Uzyskać lub zaktualizować swoje bilety-karty elektroniczne wydawane przez MPK, można w punktach obsługi:

  • w bazie MPK przy ul. Narutowicza 59,
  • lub w urzędzie miasta w Radomsku przy ul. Tysiąclecia 5.

Do wyrobienia karty elektronicznej konieczne będzie okazanie:

  • pierwszej strony złożonego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za rok podatkowy poprzedzający rok, którego wniosek o wydanie karty dotyczy, wskazującym adres zamieszkania wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość, lub:
  • emeryt, rencista: pierwszej strony rocznego obliczenia podatku przez organ rentowy za rok podatkowy poprzedzający rok, którego wniosek o wydanie karty dotyczy, wskazującym adres zamieszkania wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość,
  • osoba bezrobotna: zaświadczenia z powiatowego urzędu pracy, wskazujące adres zamieszkania wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość,
  • w przypadku nieosiągania dochodów: imiennych rachunków za media (energia elektryczna, woda, gaz itp.) wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość.

Koszt wyrobienia elektronicznej karty to 15 zł.Czytaj też: Podpisano umowę na dodatkowe patrole policji na ulicach Radomska

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD