Podsumowanie warsztatów z języka francuskiego w II LO

Reklama

W II Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku w czwartek 13 kwietnia odbyły się warsztaty z języka francuskiego ph. “Nie taki francuski straszny jak go malują”. W piątek 14 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się oficjalne podsumowanie projektu.


W warsztatach wzięli udział uczniowie klas ósmych z terenu powiatu radomszczańskiego. W trakcie zajęć prowadzonych przez uczniów II LO z grup francuskojęzycznych, uczestnicy poznawali nowe słownictwo i podstawowe zwroty języka francuskiego. Podczas drugiego dnia warsztatów uczestnicy zaprezentowali krótkie scenki w języku francuskim oraz krótki spektakl. Wyświetlono także film nagrany podczas warsztatów. Uczniów wspierał Jeremy Chapin, lektor z Politechniki Łódzkiej, który na koniec przedstawił zebranym prezentację ukazującą walory nauki języka francuskiego.

Na spotkanie wieńczące projekt zaproszono wicestarostę Małgorzatę Lewandowską i Andrzeja Kucharskiego, naczelnika wydziału edukacji. Obecna była również Anita Janczak, dyrektor MBP w Radomsku oraz Anna Cudak-Krzyszkowska, dyrektor II LO w Radomsku.

Na koniec spotkania uczestnikom wręczono dyplomy. Pomysłodawczynią projektu była Anna Smendowska, nauczycielka języka francuskiego w II LO w Radomsku.


Czytaj tez MDK w Radomsku zaprasza na wernisaż wystawy prac radomszczańskich artystów plastyków

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD