PODWYŻKI DLA POWIATOWYCH URZĘDNIKÓW. PRACOWNICY SZKÓŁ OTRZYMAJĄ ZNACZNIE MNIEJ…

Reklama

200 złotych brutto otrzymają pracownicy radomszczańskiego starostwa i powiatowych instytucji. Znacznie mniej, bo 50 złotych trafi do pracowników administracji i obsługi szkół podległych Powiatowi Radomszczańskiemu.

Podczas dzisiejszej (7 września) sesji Rady Powiatu Radomszczańskiego radni przyjęli zmiany w budżecie. Obejmują one m.in. przyznanie podwyżek dla pracowników jednostek podległych Powiatowi Radomszczańskiemu. Najwięcej, bo 200 złotych otrzymają urzędnicy. To aż o 150 złotych więcej niż pracownicy administracji i obsługi powiatowych szkół.

– Ta grupa zawodowa zawsze jest poszkodowana. Pracownicy administracji i obsługi w placówkach oświatowych zarabiają naprawdę mało, dlatego powinniśmy zrobić wszystko, by te wynagrodzenia zwiększyć. Jeżeli są pieniądze na większe podwyżki dla reszty pracowników, to należy je znaleźć także dla szkół – mówi przewodniczący Rady Powiatu Jacek Ciecióra.
Jak jednak podkreśla starosta, podwyżki dla pracowników szkół pochodzą z innej puli i wysokość pensji zależy od subwencji oświatowej.
– Nie patrzymy na to, czy jest to sprawiedliwe, czy nie. Pracownicy oświaty są finansowani z zupełnie innych środków, czyli subwencji oświatowej. Niestety, wciąż nie znamy wysokości tej subwencji. Wszystko wskazuje na to, że wprowadzone zmiany będą dla nas niekorzystne. Nie możemy więc pozwolić sobie na dodatkowy wydatek rzędu około pół miliona złotych w skali roku, nie wiedząc jak będzie się kształtować subwencja. Nie możemy zaciągnąć takiego zobowiązania. Dlatego symbolicznie jest uwzględniona i tak podwyżka większa niż są uwzględnione podwyżki dla pracowników oświaty. Jeżeli będzie znana wysokość subwencji, jaką rząd przeznaczy na finansowanie oświaty ponadpodstawowej, to na pewno będą dokonywane zmiany tych podwyżek – wyjaśnia starosta Andrzej Plutecki.

Starosta podkreśla, że w przypadku urzędników, podwyżki dotyczą również osób przebywających na urlopach wychowawczych. – Osoby te będą uwzględnione, co wcześniej nie miało miejsca. Uważam, że osoby te nie mogą być pomijane, bo w momencie, gdy wracają do pracy mają niższe wynagrodzenie, niż pracownicy, którzy uczestniczyli w podwyżkach – mówi Andrzej Plutecki. – Pragnę zaznaczyć, że kierownictwo starostwa w podwyżkach tych nie uczestniczy, tak samo jak w podziałach nagród – dodaje starosta.

Na podwyżki dla pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przeznaczono 11 tys. 150 zł, dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy – 59 tys. 361 zł, dla pracowników Domu Pomocy Społecznej w Radomsku – 35 tys. zł, natomiast dla pracowników starostwa – 227 tys. 800 zł.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD