Randori

Policja edukuje seniorów

Jubiler Ako

Biorąc pod uwagę powtarzające się przypadki oszustw dokonywanych na szkodę starszych osób niezwykle ważne jest, aby edukować seniorów i przypominać im o koniecznych środkach ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Taki właśnie cel mają działania profilaktyczne. Każde spotkanie jest dobrą sposobnością, aby przypomnieć, w jakich okolicznościach możemy paść ofiarą oszustów, którzy wykorzystują naszą łatwowierność.


2 października na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Kodrębie w spotkaniu z seniorami wzięli udział, oficer prasowy młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek oraz dzielnicowy gminy Kodrąb młodszy aspirant Jarosław Plaskacz.

Podczas spotkania policjanci omówili między innymi metody działania sprawców oszustw. Funkcjonariusze wyjaśnili na czym polega metoda „na wnuczka”, „policjanta”, „prokuratora” i innych. W dalszej części, była również dyskusja o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu. Rozmawiano o zachowaniach pieszych i rowerzystów, które są gwarantem bezpieczeństwa na drodze.

Była również mowa jak ważne jest zachowanie ostrożność w ruchu drogowym oraz noszenie odblasków. Nie zabrakło też rozmów o tym, jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Omówiono także tematykę dotyczącą zaginięć, tym bardziej że sezon grzybowy w pełni. Podczas miłej i przyjaznej wymiany zdań, policjanci odpowiadali na pytania seniorów związane z tematyką spotkania, jak również innymi problemami jakie nurtują ludzi starszych, a mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek.


Czytaj też: Oszustwo metodą „na policjanta”. Kobieta straciła 60 tysięcy złotych

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD