Policja podsumowała weekend majowy na drogach. Pijanych kierowców nie brakowało

Reklama

Policjanci z radomszczańskiej „drogówki” podsumowali długi majowy weekend. Mundurowi wyeliminowali z ruchu 7 kierowców, którzy spożywając wcześniej alkohol zdecydowali się wsiąść za kierownicę samochodu.


W trakcie długiego weekendu majowego policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – zarówno kierujących, jak i pieszych. W tym czasie w naszym regionie nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

Mundurowi podczas prowadzonych działań ujawnili 279 wykroczeń, głównie za przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Policjanci zatrzymali 3 piratów drogowych, którzy w obszarze zabudowanym pędzili ponad 100 km/h, tracąc prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

W trakcie działań wyeliminowano z ruchu 7 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy spożywając wcześniej alkohol zdecydowali się wsiąść za kierownicę samochodu. Czterech z nich odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, z kolei trzech za wykroczenie kierowania autem w stanie po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 8 kierowców nie posiadających uprawnień do kierowania pojazdami. Jeden z nich prowadził pojazd, pomimo ciążącego na nim wyroku sądu o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych – mówi mł.asp. Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policja po raz kolejny przypomina o przestrzeganiu obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Znaczna prędkość, brawura to główna przyczyna wypadków drogowych, które często kończą się tragicznie. Każde nieodpowiedzialne zachowanie może nieść za sobą poważne konsekwencje. Funkcjonariusze apelują o zachowanie rozsądku i ostrożności na drodze.


Czytaj też: Jednośladem bezpiecznie do celu. Akcja radomszczańskiej drogówki

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD