MEBIN

Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę

W piątek, 30 kwietnia radomszczańscy policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 47 – letniego podopiecznego Stowarzyszenia Centrum Pomocy “PANACEUM” znajdującego się na terenie gminy Gidle. Wobec realnej obawy o zdrowie i życie mężczyzny rozpoczęto poszukiwania.


Piątek dla wielu policjantów z Radomska był dniem wzmożonych działań w terenie związanych z zaginięciem mężczyzny. Akcję wsparli funkcjonariusze z Oddziału Prewencji w Łodzi, z komendy powiatowej w Pajęcznie oraz przewodnik z psem tropiącym.  Łącznie w teren wyruszyło ponad 120 policjantów, wyjechało kilkadziesiąt radiowozów. Działania naziemne były dodatkowo wspomagane również przez policyjny patrol z pokładu śmigłowca. Czynny udział wzięli też strażacy ochotnicy z kilku okolicznych jednostek. Akcja poszukiwawcza była prowadzona głównie w terenie leśnym, co stanowiło dodatkowe utrudnienie, gdyż każdy niemal metr musiał być dokładnie sprawdzony. Profesjonalizm, doświadczenie i ogromne zaangażowanie mundurowych przyczyniły się do szczęśliwego finału – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Po godzinie 19.00 w miejscowości Piaski, położonej w gminie Gidle radomszczańscy kryminalni odnaleźli mężczyznę. W rozmowie z nim usłyszeli, że chodził on po lesie i przyległych polach, ale w pewnym momencie zgubił się i  nie mógł odnaleźć drogi powrotnej do ośrodka, z którego się oddalił.

Taki szczęśliwy finał akcji poszukiwawczej ucieszył i policjantów i opiekunów 47-latka.Czytaj też: Majówka na drogach. Więcej policyjnych kontroli i patroli

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW