MEBIN

Policjanci odzyskali skradzione auto

Jubiler Ako

Radomszczańscy kryminalni odzyskali bmw, które zostało skradzione w 2020 roku na terenie Łodzi. Auto miało przerobiony numer VIN. Teraz śledczy ustalają okoliczności kradzieży pojazdu oraz jego sprzedaży.


Policjanci z wydziału kryminalnego 12 października 2021 roku zweryfikowali wcześniej uzyskaną informację dotyczącą kradzieży pojazdu. Według wiedzy funkcjonariuszy przedmiotowe bmw pochodzi z przestępstwa. Kryminalni pojechali na wytypowaną posesję. Mężczyzna, który dysponował autem stwierdził, że kupił wówczas trzyletnie bmw w ubiegłym roku po okazyjnej, dobrej cenie. Po sprawdzeniu auta z udziałem ekspertów z Pracowni Mechanoskopii Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi szybko wyszło na jaw, że pola numerowe pojazdu nosiły ślady ingerencji. Okazało się, że bmw ukradziono w Łodzi w 2020 roku. Z uwagi na powyższe, samochód został zabezpieczony na parkingu policyjnym. Obecnie śledczy ustalają prawowitego właściciela pojazdu i okoliczności w jakich doszło do jego kradzieży – wyjaśnia nadkom. Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.

Policjanci przypominają, że w przypadku zakupu przedmiotu pochodzącego z przestępstwa powinniśmy liczyć się z odpowiedzialnością karną za paserstwo. Dodatkowo, kradziony przedmiot jest zabierany i oddawany prawowitemu właścicielowi.


Czytaj też: Fotoradar w Kamieńsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD