Select

Policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę. Miał prawie 1,9 promila alkoholu

Polonaisse

Dwaj policjanci jadąc prywatnym samochodem w czasie wolnym od służby zauważyli kierowcę wykonującego niebezpieczne manewry na drodze prowadzącej z miejscowości Siemkowice do Pajęczna. Mężczyzna zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni, co stwarzało uzasadnione podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem narkotyków, bądź alkoholu. Policjanci postanowili zainterweniować.


6 lipca 2021 roku około godziny 22:40 dwaj policjanci (jeden pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Wieluniu, drugi w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku) jadąc prywatnym samochodem drogą prowadzącą z Siemkowic do Pajęczna zauważyli jadący w tym samym kierunku samochód osobowy marki Renault. Kierujący tym pojazdem nie zachowywał prostego toru jazdy, zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni, co stwarzało uzasadnione podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem narkotyków, bądź alkoholu.

Policjanci postanowili niezwłocznie uniemożliwić dalszą jazdę kierującemu samochodem renault. W wyniku ich działań pojazd ten zatrzymał się na poboczu. Za kierownicą znajdował się mężczyzna, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po przyjeździe policjantów z komisariatu w Działoszynie mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie  z wynikiem blisko 1,9 promila.

Teraz odpowie za prowadzenie samochodu osobowego w stanie nietrzeźwości za co grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zostało również zatrzymane prawo jazdy. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Działoszynie.


Czytaj też: Policjanci zatrzymali 35-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD