Polskie ePłatności

Policjanci z wizytą u przedszkolaków

Jubiler Ako

8 października policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku odwiedzili najmłodsze grupy w Publicznym Przedszkolu nr 10 z lekcją o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i nie tylko.


Grupa 4-latków z PP nr 10 wzięła udział w spotkaniu z funkcjonariuszami radomszczańskiej policji na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu i na podwórku.

Przedszkolaki dowiedziały się co nieco o pracy policjanta oraz tego, jak zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach, np. podczas ataku agresywnego psa. Dzieci zapoznały się z policyjnymi akcesoriami potrzebnymi do pracy, jak „lizak” czy kajdanki. Zwiedziły także policyjny radiowóz.

Policjanci przypomnieli maluchom, że w okresie jesienno-zimowym bardzo ważne jest to, aby byli widoczni na drodze. Pomóc w tym mogą odblaskowe misie z logo Miasta Radomska, które dzieci otrzymały od pracownika urzędu miasta.

Dzisiejsze spotkanie wpisuje się w policyjną ogólnopolską kampanię „Świeć przykładem – bądź widoczny” oraz w lokalną akcję „Bezpieczne Radomsko”.Czytaj też: Tylko do 10 października młodzi radomszczanie mogą zgłosić się do Młodzieżowej Akademii Liderów Klimatu

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD