Select

Policjanci zabezpieczyli ponad 1 kg marihuany. Para trafiła do aresztu

Polonaisse

Kryminalni z radomszczańskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali parę, która posiadała i sprzedawała narkotyki. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad kilogram marihuany oraz urządzenia do porcjowania środków odurzających. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Policjanci prowadzą działania zwalczające przestępczość narkotykową, a co się z tym nierozerwalnie wiąże wyeliminowanie z rynku jak największej ilości substancji odurzających. Tym razem ich działania pozwoliły na zatrzymanie 33-letniego mężczyzny oraz jego 31-letniej partnerki. Oboje mieszkają na terenie powiatu radomszczańskiego. Zdarzenie to miało miejsce 10 listopada 2021 roku. Funkcjonariusze zatrzymali parę kiedy ta najprawdopodobniej jechała sprzedać wcześniej przygotowany narkotyk. Policjanci znaleźli marihuanę w samochodzie zatrzymanych oraz w ich miejscu zamieszkania. Zabezpieczony narkotyk zostanie przekazana do laboratoryjnych badań – wyjaśnia Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Para została osadzona w policyjnym areszcie. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich sprzedaży. Ze względu na to, że 33-latek jest znany stróżom prawa ze swoich przestępczych zachowań prokurator wnioskował o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Za posiadanie znacznych ilości substancji odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Przy czym, sąd może mężczyźnie zwiększyć karę o połowę, ponieważ mężczyzna działał w warunkach recydywy.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD