POLICJANCI ZAPRASZAJĄ NA PIKNIK NA GÓRZE KAMIEŃSK

Reklama

W niedzielę 28 stycznia 2018 roku w godzinach od 10.00 do 13.00 radomszczańska policja zaprasza do policyjnego stoiska przy Górze Kamieńsk. – Liczymy na obecność małych i dużych miłośników zimowego wypoczynku podczas bezpiecznych ferii. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Góra Kamieńsk zaplanowano działania profilaktyczne pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” – zachęcają policjanci.

Podczas zimowego pikniku odbędą się konkursy wiedzy o bezpieczeństwie na stoku adresowane zarówno do dzieci jak i dorosłych. Wybrany zostanie również najlepiej jeżdżący na nartach senior.

21 stycznia 2018 roku radomszczańscy policjanci rozpoczęli służby na stoku narciarskim znajdującym się na Górze Kamieńsk. Zgodnie z decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku – insp. Piotra Nowickiego służbę w tym sezonie zimowym będzie pełniło 9 policjantów.

Góra Kamieńsk to sztuczne wzgórze o wysokości blisko 400 metrów n.p.m. Powstało jako zwałowisko zewnętrzne znajdującej się obok kopalni węgla brunatnego. Główna trasa ma długość 760 metrów a jej szerokość waha się od 30 do 150 metrów. Pierwsze patrole policjantów pełniących służbę na nartach miały miejsce w 2011 roku. Policjanci początkowo pełnili służbę w umundurowaniu wyjściowym i używali prywatnego sprzętu. Kolejne lata pozwoliły na zakup profesjonalnych kompletów narciarskich, stosowanie do umiejętności i fizycznych cech indywidualnych policjantów. Każdego roku, na początku sezonu narciarskiego na Górze Kamieńsk policjanci uczestniczą w szkoleniu przeprowadzonym przez Instruktora Narciarstwa PZN. Szkolenie to podzielone jest na część teoretyczną oraz na praktyczną. Głównym założeniem corocznych sprawdzianów jest doskonalenie umiejętności jazdy na nartach oraz przypomnienie przepisów, które mają zastosowanie na terenie tego obiektu. Niezmiernie istotne jest to, że funkcjonariusze ci, również w czasie wolnym od służby doskonalą swoje umiejętności na znacznie bardziej wymagających wzniesieniach. W trakcie trwania sezonu narciarskiego, policjanci przypominają osobom korzystającym z zimowych sportów o konieczności używania kasków przez osoby mające mniej niż 16 lat. Mundurowi przypominają o bezwzględnym zakazie uprawiania narciarstwa lub snowboardingu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze reagują także na przypadki łamania obowiązujących przepisów prawa i zasad bezpieczeństwa na stokach. W czasie służb wręczają “Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej”, który jasno określa właściwy sposób zachowania się na stoku. Mundurowi, bardzo często zwracają uwagę osobom zbyt agresywnie i szybko jeżdżącym trasami narciarskimi. 21 stycznia 2018 roku pierwszy patrol narciarski czuwał głównie nad bezpieczeństwem najmłodszych i początkujących narciarzy a to dlatego, że czynny jest wyciąg talerzykowy nr 3 (trasa najkrótsza – około 160 metrów). Jednocześnie policjanci rozpoczęli kolejną odsłonę działań “Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Rozdawali elementy odblaskowe oraz inne drobne upominki wypoczywającym na Górze Kamieńsk.

(info: KPP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD