PSL: NIE ODPUŚCIMY ŻADNEGO SAMORZĄDU

Reklama

Polskie Stronnictwo Ludowe w tegorocznych wyborach nie odpuści żadnego z samorządów. Taką deklarację złożył goszczący dziś w Radomsku prezes ludowców Władysław Kosiniak – Kamysz. – Szanowni Państwo, Polska nie jest skazana na wybór pomiędzy anty PiS-em i PiS – em. Jest potrzeba pełnego wyboru i Polskie Stronnictwo Ludowe ten wybór daje – zauważył.

Prezes Kosiniak – Kamysz przybył do naszego miasta z dwóch powodów. Jeden – prozaiczny – złożenie członkom i sympatykom PSL życzeń noworocznych. Drugi – konkretny.

– Jesteśmy po krajowej konwencji wyborczej w Kraśniku, gdzie przyjęliśmy program i ustaliliśmy, że wszędzie tam, gdzie  tylko to możliwe wystawimy swoich kandydatów. Będziemy walczyć o województwa, powiaty, gminy i miasta.  Szanowni Państwo, Polska nie jest skazana na wybór pomiędzy anty PiS-em i PiS – em. Jest potrzeba pełnego wyboru i Polskie Stronnictwo Ludowe ten wybór daje – podkreślił prezes Kosiniak-Kamysz.

Szef „Koniczynek” zauważył ponadto, iż o składach list wyborczych decydują zarówno członkowie, jak i sympatycy PSL. – Nie jesteśmy partią wodzowską. O składach list nie decyduje jedna osoba w centrali partii. Decydują o nich członkowie i sympatycy PSL na każdym szczeblu –  stwierdził.

Mając to na uwadze zapytaliśmy szefa radomszczańskich ludowców Dionizego Łysika, jak przebiegają przygotowania do wyborów w naszym powiecie i mieście.  Nie omieszkaliśmy zapytać też o szanse PSL-u… – Myślę, że szanse są duże. Przez ostatnie wybory wygrywaliśmy w powiecie radomszczańskim. Mamy dobrą obsadę jeżeli chodzi o wójtów. Mogę też powiedzieć, iż o kandydatów w nadchodzących wyborach jeżeli chodzi o włodarzy gmin też jesteśmy spokojni. Są wśród nich nie tylko sprawdzeni, ale i nowi, młodzi nasi ludzie – przyznał.

A co z miastem Radomsko? – dopytywaliśmy. – Trwają rozmowy z innymi ugrupowaniami. Zastanawiamy się czy będziemy wystawiać własnego kandydata na prezydenta czy też nawiążemy współpracę  z innymi ugrupowaniami. Ten temat nie jest jeszcze dograny do końca – stwierdził Łysik. A kiedy będzie. Z kim rozmawiacie? – drążyliśmy. – Na dzień dzisiejszy jest to jeszcze nie do ujawnienia. Zapewniam, że trwają rozmowy i są daleko zaawansowane. Konkretów, pani redaktor możemy spodziewać się po naszej powiatowej konwencji, czyli na przełomie maja i czerwca – zauważył Dionizy Łysik.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD