MEBIN

Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych w ciągu jednego wieczoru

Nexera

Pijani kierowcy to wciąż na polskich drogach prawdziwa plaga. Mimo licznych apeli, publikacji o szkodliwości alkoholu, o jego wpływie na ludzki organizm liczba ujawnionych nietrzeźwych kierowców wciąż jest bardzo duża. Pijanych kierowców nie odstraszają również stosowane kary.


Kolejne przypadki lekkomyślności miały miejsce 22 listopada 2021 roku na terenie powiatu radomszczańskiego.

Pierwszy pijany kierowca został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego w Lgocie Wielkiej. Kierowca astry nie miał zapiętego pasa bezpieczeństwa. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. W związku z powyższym wykonali badanie stanu trzeźwości. Okazało się, że 32-letni mieszkaniec gminy Kleszczów miał w organizmie półtora promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy pijanego kierowcy. Kolejny wyeliminowany z ruchu został 44 -letni mieszkaniec gminy Radomsko, którego policjanci zatrzymali na terenie gminy Kobiele Wielkie. Kierujący lanosem miał 3,1 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, mężczyzna ten nie ma uprawnień do kierowania pojazdami – wyjaśnia nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Trzeciego nietrzeźwego kierowcę policjanci wyeliminowali z ruchu w Radomsku. Podczas patrolowania ulic miasta funkcjonariusze zwrócili uwagę na nieprawidłowo poruszającą się mazdę. Za kierownicą osobówki siedział 28-letni radomszczanin, który miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy pijanego kierowcy. Wszyscy panowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci kolejny raz przypominają, że alkohol powoduje zaburzenia w szybkości reakcji, pogarsza koordynację ruchów. U osoby nietrzeźwej znacznie zmniejsza się pole widzenia, pogarsza się ostrość wzroku. Alkohol wpływa negatywnie na odczucie szybkości oraz odległości od innych pojazdów.


Czytaj też: Zderzenie osobówki z łosiem

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD