Policyjna akcja Prędkość. Wzmożone kontrole na drogach

Reklama

Dzisiaj policjanci ruchu drogowego przeprowadzą w całym kraju akcję pod kryptonimem “Prędkość”. Również na drogach powiatu radomszczańskiego funkcjonariusze sprawdzą czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach.


Dzisiaj policjanci będą szczególnie reagować na naruszenia dotyczące przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami. Oczywiście inne przypadki łamania prawa także będą karane. Warto przypomnieć, że jedną z przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Kierowcy, którzy zostaną przyłapani na agresywnej jeździe nie mogą liczyć na taryfę ulgową – mówi Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Mundurowi skupią się szczególnie na miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. Działania mają charakter prewencyjny.

Podczas wzmożonych kontroli policjanci będą sprawdzać także:

  • stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego
  • przewożenia dzieci,
  • stan techniczny pojazdów
  •  przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego.

Podczas prowadzonej akcji, kontrole będą przeprowadzać patrole policyjne przy współpracy z innymi służbami. W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystają wszelki możliwy sprzęt w tym między innymi: videorejestratory, radary i alkotesty.


Czytaj też: Turniej Mistrz Kierownicy [WYNIKI]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD