POLICYJNA LEKCJA HISTORII

Reklama

O szacunku dla munduru tak żołnierskiego, jak i policyjnego. O żołnierzach, którzy zginęli w Ostaszkowie,  Kaliningradzie i Miednoje. I wreszcie, o szukaniu odpowiedzi na pytanie: jaki jest współczesny etos policjanta? O tym wszystkim była mowa podczas niecodziennej lekcji historii, zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Radomsku.

Celem odbywającej się w MDK w Radomsku niezwykłej lekcji historii, podczas której przeszłość żołnierska, przeplatana była z policyjną  współczesnością było pokazanie, że niezależnie od czasów i otaczającej nas rzeczywistości osoby noszące mundur narażone są na niebezpieczeństwo.

– Żołnierze ginęli w obronie Ojczyzny. Wielu z nich zginęło w obozach w Ostaszkowie,  Kaliningradzie i Miednoje. Oddając życie dochowali wierności słowom przysięgi. Nie splamili polskiego munduru. Za wierność Ojczyźnie zapłacili najwyższą cenę. Sowieci zamordowali 6311 funkcjonariuszy Policji Państwowej, ocalało niewiele ponad 100 osób – zauważa Aneta Wlazłowska, rzecznik prasowy KPP Radomsko. – Wielu z nich wywodziło się z naszego terenu. Wielu z policjantów też zginęło podczas służby. Mając to na uwadze chcieliśmy pokazać, że osoby noszące mundur gotowe były i są na wielkie poświęcenie – podkreśla Aneta Wlazłowska.

W spotkaniu, oprócz policjantów udział brali uczniowie klas mundurowych ZSP nr 1 w Radomsku. – W pogoni za dobrami materialnymi, w świecie w którym obecnie żyjemy zapominamy o podstawowych wartościach, w tym o  patriotyzmie. Dlatego też tak bardzo zależało nam na obecności młodzieży – podkreśla A. Wlazłowska.

Prelegentami, niezwykłej lekcji historii byli m.in. nauczyciele radomszczańskich szkół: Marek Biesiada i Jolanta Wideryńska. Korzystając z obecności młodzieży organizatorzy wydarzenia, którymi oprócz KPP Radomsko był radomszczański odział Stowarzyszenia „Rodzina Katyńska” szukali również odpowiedzi na pytanie:   jaki jest współczesny etos policjanta? Odpowiedzi padały różne. Konkluzja była jedna. Niezależnie od czasów mundur powinno nosić się z dumą, honorem i godnością.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD