Z ŻYCIA MIASTA

POLICZYLI BEZDOMNYCH

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku wraz z policją oraz przedstawicielami stowarzyszeń przeprowadził minionej nocy badanie, mające na celu ustalenie liczby bezdomnych w naszym mieście.

– Określenie liczby osób bezdomnych jest konieczne do poznania obecnej skali zjawiska bezdomności w Polsce. Informacje uzyskane w wyniku badania mogą zostać wykorzystane przez gminy przy realizacji działań mających na celu ograniczenie skutków bezdomności, jak m.in. ustalenie liczby miejsc w noclegowniach lub liczby miejsc w schroniskach do zapewnienia schronienia wszystkim osobom potrzebującym na terenie naszego miasta – wyjaśnia Beata Kotlicka.

Podczas badania ustalono, że w schroniskach na terenie miasta przebywa 50 osób bezdomnych w tym 49 mężczyzn i 1 kobieta. Średnia wieku w schroniskach przekracza 50 lat, natomiast jedna osoba to osiemnastolatek.

– W szpitalnej kaplicy przebywa obecnie 3 bezdomnych, z informacji przekazanych przez policję wynika, że 7 osób, w tym 3 kobiety przebywają w pustostanach na terenie miasta. Z przeprowadzonych badań wynika, że przyczyną bezdomności u tych osób są zazwyczaj uzależnienia, eksmisje oraz bezrobocie – podsumowuje Beata Kotlicka.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close