Ponad 140 mandatów. Radomszczańska policja podsumowała długi weekend na drogach

Reklama

Długi sierpniowy weekend za nami. W trakcie tych wolnych dni od pracy wiele osób spędziło czas na wyjazdach i spotkaniach ze znajomymi. Podczas długiego sierpniowego weekendu nad bezpieczeństwem na drogach powiatu radomszczańskiego czuwali policjanci z drogówki.


Od piątku 11 sierpnia do wtorku 15 sierpnia nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu radomszczańskiego czuwali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego.

Policjanci pełniący służbę na drogach nie tylko kontrolowali prędkość, ale też zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci.

W sumie, w czasie długiego weekendu sierpniowego na terenie powiatu radomszczańskiego odnotowano 1 wypadek drogowy oraz 21 kolizji. Policjanci nałożyli aż 143 mandaty karne z czego najwięcej za przekroczenie prędkości drogowej – 1 kierujący przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, czego skutkiem było zatrzymanie prawa jazdy. Podczas weekendu sierpniowego policjanci przebadali ponad 379 osób na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku kontroli ujawniono 5 nietrzeźwych kierujących oraz 2 kierujących którzy nie posiadali wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek.


Czytaj też: 67-latek zasnął za kierownicą na A1

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD