Porozumienie ws. walki ze smogiem podpisane

Reklama

Radomszczański Alarm Smogowy zorganizował Smogowy Okrągły Stół, w którym udział wzięli przedstawiciele samorządów i partii politycznych działających na terenie Radomska.

Podczas spotkania podpisano wspólnie wypracowane porozumienie dotyczące walki ze smogiem w Radomsku i Powiecie Radomszczańskim. Jednym z podpisujących dokument był prezydent Jarosław Ferenc. – Wszystkim nam zależy, aby powietrze w Radomsku było czystsze. Każdy z nas ma inne poglądy na tą kwestię. Wszyscy zgadzamy się jednak, że możemy działać w tych zakresach, na które mamy realny wpływ. Proponowane wprowadzenie zakazu palenia węglem do roku 2030 w Radomsku nie jest realne. Uważam, że dzisiejsze porozumienie określa słuszne kierunki – zauważa Prezydent Jarosław Ferenc.

Treść porozumienia:

Porozumienie głównych radomszczańskich sił politycznych dotyczące walki ze smogiem w Radomsku i Powiecie Radomszczańskim.

My, niżej podpisani, mając na celu walkę z zanieczyszczeniem powietrza w Radomsku i w Powiecie Radomszczańskim. W trosce o jakość i zdrowie mieszkańców, uznajemy za zasadne wdrożyć w życie następujące postulaty:

1. Inwestycje związane z walką ze smogiem uznajemy za jeden z priorytetów w polityce Miasta Radomska oraz Powiatu Radomszczańskiego i będziemy dążyć do odzwierciedlenia tego w wydatkach publicznych.

2. Uznajemy, że rozbudowa sieci ciepłowniczej, gazowniczej oraz OZE jest jednym z najważniejszych punktów ograniczenia zanieczyszczenia powietrza w Radomsku.

3. Działania ekologiczne, kontrolne oraz edukacyjne stanowią ważne uzupełnienie działań inwestycyjnych.

4. W porozumieniu i współpracy z radomszczańskimi środowiskami biznesowymi, stowarzyszenia i partie działające w Radomsku podejmą działania, by ograniczyć spalanie odpadów poprzemysłowych w zakładach produkcyjnych i usługowych oraz w domach jednorodzinnych.

5. Konsekwentnie będziemy dążyli do wyeliminowania z ogrzewania mieszkań, domów i firm paliw przyczyniających się do powstawania smogu.

6. Planowanie rozbudowy sieci komunikacyjnej w taki sposób aby znacznie ograniczyć ruch samochodów w centrum miasta Radomska.

fot.UM

(Informacja:UM)

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD