Luxbud

Porysował kluczami range rovera

Polonaisse

Dzięki skrupulatności, spostrzegawczości oraz wnikliwości policjantów z wydziału kryminalnego możliwe było ustalenie i zatrzymanie 57-letniego mieszkańca Kłomnic, który złośliwie porysował lakier na zaparkowanym land roverze.


Zawiadomienie w sprawie uszkodzenia lakieru na land roverze policjanci przyjęli 24 kwietnia 2021 roku. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że do uszkodzenia auta doszło na parkingu w centrum Radomska. Kobieta zaparkowała pojazd i poszła zrobić zakupy na placu targowym. Kiedy wróciła, zobaczyła porysowane tylne i przednie drzwi z obu stron suv-a. Straty wyceniono na 3.000 złotych. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy na podstawie analizy zabezpieczonych nagrań z monitoringu oraz własnych ustaleń wytypowali sprawcę sprawcę uszkodzenia mienia – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

25 maja zatrzymali 57-letniego mieszkańca Kłomnic. Mężczyzna był zaskoczony, że policjanci go odnaleźli. Został przewieziony do radomszczańskiej komendy.  Przyznał się do uszkodzenia lakieru na samochodzie, jednak nie potrafił logicznie wyjaśnić dlaczego tak postąpił. Przyjechał na targowisko na zakupy. Oświadczył, że schował się za duży biały samochód aby załatwić potrzebę fizjologiczną i przypadkiem porysował auto pękiem kluczy, które trzymał w ręce. Należy zaznaczyć, że w trakcie dni targowych w rejonie targowiska miejskiego trudno znaleźć wolne miejsce parkingowe, a kierowcy stosują zasadę „kto pierwszy ten lepszy”.

57-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za uszkodzenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może zobligować sprawcę do naprawienia szkody, którą wyrządził.


Czytaj też: Radomszczańska policja puszkuje sprawcy rozboju

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD