MEBIN

Poświęcenie kościoła św. Jadwigi Królowej

Nexera

W sobotę, 15 maja Kościół pw. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku został uroczyście poświęcony przez arcybiskupa Wacława Depo.

W tej ważnej dla społeczności parafii i miasta, którego św. Jadwiga jest patronką, uroczystości uczestniczyli m.in. Beata Pokora, starosta Powiatu Radomszczańskiego, Krzysztof Zygma przewodniczący Rady Powiatu Radomszczańskiego, Jarosław Ferenc, prezydent Miasta Radomska, Anna Milczanowska poseł na Sejm RP, miejscy radni oraz przedstawiciele parafialnych wspólnot.

Szczególne podziękowania za ciężką pracę i wysiłek włożony w powstanie świątyni starosta Beata Pokora przekazała ks. Kanonikowi Romanowi Kubiakowi, dziękując równocześnie wszystkim tym, którzy wspierali budowę swoją pracą, ofiarnością i modlitwą.

W 1988 roku zrodziła się potrzeba powstania parafii katolickiej na zaprojektowanym osiedlu „Jagiellońska II”. Po dłuższym oczekiwaniu (5 kandydatów odrzuciło propozycję kurii w Częstochowie), przyjąłem propozycję tworzenia nowej wspólnoty wiary. Czasy były trudne: przemiany społeczno-polityczne w Polsce; transformacja z systemu socjalistycznego na gospodarkę kapitalistyczną; wielki entuzjazm, nadzieja na lepszą ekonomiczną przyszłość i bardzo szybkie rozczarowanie; bezrobocie, nierówny podział dóbr materialnych, wielkie ambicje i rozczarowanie przemianami, klimat niesprawiedliwości społecznej, prywata a przy tym załamanie życia etyczno-moralnego w Polsce; także wielki atak medialny niektórych środowisk na Kościół Katolicki. W takim klimacie społeczno-politycznym w ciągu 32 lat rodzi się i rozwija nowa parafia – przez poświęcenie wielu przy budowie kościoła i zaplecza dla duszpasterstwa. Potrzebna była głęboka wiara na początku istnienia, że ta pionierska maleńka grupa wiernych (ok. 40 rodzin) z nowo mianowanym proboszczem, podołają wysiłkom budowania nowej parafii w powstającym osiedlu. – tak wspomina początki powstania świątyni jej pierwszy proboszcz i budowniczy ks. Kanonik Roman Kubiak.Czytaj też: SIM Łódzkie na ostatniej prostej

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD