MEBIN

SIM Łódzkie na ostatniej prostej

Jubiler Ako

W piątek, 14 maja w Urzędzie Miasta odbyło się kolejne spotkanie dotyczące utworzenia spółki „SIM Łódzkie” z siedzibą w Radomsku.

Oprócz przedstawicieli gmin i miast, które dołączyły do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej obecni byli przedstawiciele Krajowego Zasobu Nieruchomości na czele z prezesem Bartłomiejem Druzińskim, wiceprezesem Michałem Sroką oraz wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra.

Podczas kolejnego roboczego spotkania omawiano szczegóły zapisów umowy o funkcjonowaniu spółki.

Chcemy w przyszłym tygodniu zamknąć sprawę sporządzenia aktu notarialnego. Następnie przedstawimy projekt naszej Radzie Nadzorczej, która, mam nadzieję, wyda pozytywną opinię na temat projektu aktu. Następnie projekt ten otrzyma Minister Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosław Gowin, który go zatwierdzi – wyjaśnia prezes KZN Bartłomiej Druziński. – Akt notarialny zostanie podpisany w pierwszej połowie czerwca w Radomsku – dodaje.

Radomsko tworząc „SIM Łódzkie” dołączy do 124 gmin, które otrzymały wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa (84 – po 3 mln, a 40 – po 10 proc. wartości zaplanowanych inwestycji). W całej Polsce powstało już 6 SIM-ów.

SIM to spółka realizująca budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu z możliwością dojścia do własności.

Dzięki temu, że Radomsko przystąpiło do tego projektu, zwiększy się podaż mieszkań na naszym rynku, co pomoże wielu mieszkańcom w spełnieniu marzenia o własnym „M” – podkreśla prezydent Jarosław Ferenc.


Czytaj też: PGK: Nowe Biuro Obsługi Klienta

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW