Posypały się mandaty dla kierowców. Akcja policji “Bezpieczny powiat radomszczański”

Reklama

6 października z inicjatywy policjantów z radomszczańskiej komendy przeprowadzono działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Bezpieczny powiat radomszczański”. Przekroczenia dozwolonej prędkości to nadal główne przewinienie wśród kierowców.


W prowadzonej akcji mundurowych z Radomska, wspomogli funkcjonariusze z łódzkiej grupy „Speed” oraz z ościennych komend: Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa i Wielunia. Oprócz radiowozów, czy nowoczesnych urządzeń do pomiaru prędkość pojazdów, w działania brał również bezzałogowy statek powietrzny. Głównym celem było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, zarówno wśród kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Działania miały charakter zarówno dynamiczny, jak i statyczny. W akcji wykorzystany został również bezzałogowy statek powietrzny. Mundurowi dzięki zamontowanej w dronie kamerze mogli z powietrza dokładnie obserwować ruch pojazdów i reagować w przypadku wystąpienia sytuacji łamania prawa. Dron najpierw nagrywał wykroczenia drogowe, po czym informacje przekazywane były do naziemnych patroli, które następnie reagowały na popełniane wykroczenia drogowe – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Podczas służby funkcjonariusze zwracali uwagę na kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów, a w szczególności przekraczających dopuszczalną prędkość.

Pod lupą mundurowych były również zachowania kierujących w okolicy przejść dla pieszych, czy nie wyprzedzają w ich rejonie, czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. Oprócz kontroli prędkości weryfikowany był również stan trzeźwości kierowców. Ponadto, policjanci bacznie przyglądali się zachowaniom niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Działania zakończone zostały wieczorem. Podczas całodniowej akcji policjanci odnotowali 139 wykroczeń, w tym 96 przypadków dotyczyło przekroczeń dozwolonej prędkości. Mundurowi łączenie nałożyli 90 mandatów karnych.


Czytaj też: Wypadek na A1: osobówka wjechała w tył ciężarówki

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD