Poszukiwania 43-letniego radomszczanina zakończone sukcesem

Reklama

Jak informuje komenda policji w Radomsku, po dwóch godzinach prowadzonych poszukiwań funkcjonariusze odnaleźli 43-letniego radomszczanina. Mężczyzna mający problemy zdrowotne w porę został przekazany pod specjalistyczną opiekę medyczną.


W niedzielę, 10 grudnia około godziny 18:00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie w sprawie zaginięcia 43-letniego mieszkańca Radomska.

Z przekazanych przez zaniepokojoną rodzinę informacji wynikało, że 43-latek jest osobą przewlekle chorą i przyjmuje silne leki mogące zaburzać postrzeganie rzeczywistości. Zaalarmowani funkcjonariusze zebrali niezbędne do identyfikacji osoby dane i natychmiast rozpoczęli poszukiwania – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Działania były prowadzone na terenie całego miasta. Policjanci rozpytywali napotkane osoby, sprawdzali placówki medyczne, parki, skwery i inne miejsca ogólnodostępne. Po godzinie 20 jeden z patroli zauważył osobę, której wygląd odpowiadał ustalonemu rysopisowi zaginionego. Chwilę później okazało się, że jest to poszukiwany 43-latek. Odnaleziony mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne — nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby – dodaje policjant.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD