Luxbud

Potrącił 86-latkę na Chrobrego i uciekł z miejsca zdarzenia

Polonaisse

Radomszczańscy policjanci poszukują sprawcy wypadku w wyniku, którego potrącona została 86-letnia piesza. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając rannej pomocy. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 31 stycznia na ulicy Chrobrego w Radomsku około godziny 10.45.


Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca fiata punto potrącił pieszą i uciekł z miejsca zdarzenia. Kobieta została zabrana do szpitala, gdzie przebywa na obserwacji.

Policjanci ustalili, że pojazd który brał udział w zdarzeniu należy do mieszkańca województwa śląskiego. Teraz funkcjonariusze ustalają, kto nim kierował.

Kierujący, który odjechał z miejsca zdarzenia podlega surowszej odpowiedzialności. Jest traktowany tak samo jak kierowca, który jechał w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Za spowodowanie wypadku drogowego, w którym inna osoba odniosła ciężkie obrażenia ciała grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli następstwem wypadku jest śmierć wówczas takiej osobie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Gdy kierowca oddali się z miejsca zdarzenia sąd może orzec karę do 12 lat pozbawienia wolności.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD