Select

POTRÓJNY MIĘDZYNARODOWY SUKCES LICEALISTKI

Polonaisse

Basia Ciosk – uczennica kl. I biologiczno – chemicznej w II Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku zakwalifikowała się aż do 3 różnych prestiżowych międzynarodowych projektów, w których będzie reprezentować nie tylko liceum i powiat, ale także kraj. Po wieloetapowych eliminacjach i rozmowach kwalifikacyjnych w j. angielskim Basia otrzymała roczne stypendium w USA.

Program stypendialny nazywa się FLEX (Future Leaders Exchange) i działa od roku 1992, lecz w Polsce odbywa się po raz pierwszy. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i porozumienia pomiędzy mieszkańcami Stanów Zjednoczonych i innych krajów. Do programu aplikowało ponad 1100 uczniów z całej Polski, lecz stypendystami zostało tylko 29 osób. Basia przez rok będzie uczyła się w amerykańskiej szkole w stanie Utah nieopodal Salt Lake City, a wszystkie koszty edukacji i pobytu pokryje Departament Stanu USA. Program FLEX daje szansę rocznej edukacji w międzynarodowym środowisku i w świetnie wyposażonej szkole, umożliwi poznanie nowych kultur i  języków. Pozwoli to także Basi promować nasz kraj, gdyż  będzie w stanie Utah jedyną Polką.

Basia Ciosk została także ponownie wybrana na międzynarodowy obóz Camp Rising Sun w stanie Nowy Jork, który odbędzie się w lipcu 2016 r. Tylko 6 spośród 60 uczestników obozu ma możliwość ponownego uczestniczenia w kolejnym roku. Jest to dla niej ogromny zaszczyt, ponieważ konkurentki pochodziły z całego świata.

Również sukcesem zakończyło się aplikowanie do programu  UWC Short Course w Finlandii. Basia może być dumna, gdyż wybrano ją na polską reprezentantkę grupy ponadgimnazjalnej podczas międzynarodowego obozu w Finlandii, gdzie tematem  przewodnim będzie “Tożsamość człowieka” we wszystkich jego aspektach.

Wszystkie programy odbywają się w pełni w języku angielskim.

(info: II LO w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD