RADOMSKO W ROLI GŁÓWNEJ

W Radomsku rozpoczęła się realizacja projektu „Radomsko w roli głównej”. Jest to projekt edukacyjno – artystyczny dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, którego celem jest upamiętnienie wybranych faktów i postaci z historii Radomska.

W ramach projektu organizowane będą warsztaty historyczne oraz warsztaty animacji, których produktem finalnym będzie powstanie 10-minutowego filmu animowanego. Zadanie realizowane będzie w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, w studio SE-MA-FOR Muzeum Animacji w Łodzi oraz Fundacji Filmowej SE-MA-FOR Łódź.

– Realizacja projektu jest jednym z elementów jubileuszu 750-lecia miasta. Wykłady i spotkania z historykami wprowadzą młodych ludzi w świat historii, zachęcą do poznawania przeszłości i dziedzictwa kulturowego rodzinnego miasta, odkryją jak wyglądała codzienność naszych przodków, tradycje, obyczaje, kulturę, wydarzenia i postacie historyczne – czytamy na stronie projektu.

Projekt realizowany w ramach programu Muzeum Historii Polski w Warszawie – PATRIOTYZM JUTRA. Szczegółowe informacje na http://radomskowroliglownej.esy.es

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD