Powiat wyśle na Ukrainę karetkę oraz inne sprzęty medyczne

Jubiler Ako

Rada Społeczna Szpitala Powiatowego w Radomsku, która obradowała w starostwie 17 października, pozytywnie zaopiniowała projekt przekazania na Ukrainę wysłużonej karetki szpitalnej oraz m. in. wycofanych z eksploatacji łóżeczek dla noworodków.


Bardzo wysłużona, ale jeszcze sprawna karetka marki mercedes ma trafić do miasta Równe, które jest partnerem Powiatu Radomszczańskiego. W związku z wymianą szpitalnego taboru, pojazd (którego wartość księgową wyceniono na zero) ostatnio był wykorzystywany sporadycznie, jako dodatkowe zabezpieczenie usług transportu.

Do miasta Równe trafią również wycofane z eksploatacji łóżeczka dla noworodków, wózko-wanna, fotel zabiegowy, wirówka, lampy zabiegowe, negatoskopy, stół operacyjny i łóżko porodowe.

Rada wybrała także swego przedstawiciela – Waldemara Zasadę – do składu komisji konkursowej na stanowisko Dyrektora Szpitala Powiatowego (w związku z upływem kadencji obecnego dyrektora). Pozytywnie zaopiniowano również korektę planu inwestycyjnego szpitala, poczynioną w związku z wzrostem kosztów z powodu inflacji oraz koniecznością dodatkowych zakupów związanych z rozszerzeniem zakresu działalności placówki.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD