Powiat złożył wnioski na remont kolejnych dróg. Jakie są plany?

Reklama

Starostwo Powiatowe w Radomsku złożyło wnioski o pozyskanie środków finansowych na remont kolejnych odcinków dróg powiatowych: półkilometrowego odcinka ulicy Piłsudskiego w Radomsku oraz odcinka drogi Karczów Zagórze.


Wnioski o dofinansowanie tych zadań, skierowane zostały do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

O wsparcie przez budżet centralny generalnego remontu 500-metrowego odcinka drogi powiatowej 3952E, czyli ul. Piłsudskiego – od ronda przy ul. Targowej do przejazdu kolejowego urząd stara się od 2020 r. Z uwagi na fakt, że pierwszy wniosek złożony 23 grudnia 2020 roku do Wojewody Łódzkiego – choć oceniony pozytywnie – nie trafił na listę dofinansowanych inwestycji, prace nie mogły się rozpocząć. Teraz starania zostały ponowione.

Projekt zakłada wykonanie nowej nawierzchni jezdni (wyrównanie podbudowy, wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej), wymianę kolektora kanalizacji deszczowej, nowej sieci oświetlenia ulicznego i nawierzchni chodników. Przebudowane zostaną także skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ulicami Pułaskiego, Równą i Spacerową.

Szacunkowy koszt zadania to 1,3 mln zł.

Prace stanowić mają kontynuację zadań wykonanych w latach ubiegłych, gdy przebudowane i remontowane były pozostałe odcinki tej ulicy, która jest niezwykle ważną arterią komunikacyjną Radomska. Realizacja projektu jest jednak uzależniona od przeprowadzenia przez służby miejskie kompleksowego remontu kolektora kanalizacji deszczowej oraz wykonania nowej sieci oświetlenia ulicznego.

Kolejny wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dotyczy planów związanych z remontem odcinka drogi powiatowej nr 3916E Karczów – Zagórze. Koszt modernizacji tego 1850-metrowego odcinka szacowany jest na ponad 1,5 mln złotych. W planach jest wykonanie nowej nawierzchni jezdni, przebudowa skrzyżowań z drogami gminnymi prowadzącymi do Wólki Bankowej i Wólki Włościańskiej, a także wymiana oznakowania.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD