Powrót dzieci do szkół możliwy tylko w dwóch województwach ?

Reklama

Na konferencji prasowej Adam Niedzielski przedstawił dwa warianty, które rząd rozważa w związku z planowanym powrotem uczniów do szkół.

W sprawie powrotu dzieci z klas 1-3 do szkół brane pod uwagę są dwie opcje – przedłużenie aktualnych obostrzeń i nauka zdalna albo uruchomienie nauki stacjonarnej w dwóch województwach najmniej obciążonych pandemią, czyli w świętokrzyskim i małopolskim – powiedział szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski.

Od 4 do 17 stycznia trwają ferie zimowe, w jednym terminie dla wszystkich uczniów w całym kraju. Rząd nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Na razie rozważa decyzję o powrocie klas I-III.

Niedzielski podkreślił, że ostateczna decyzja będzie opierać się nie tylko na dziennej liczbie nowych zakażeń w Polsce. – Będziemy również brali pod uwagę to, co się dzieje dookoła, bo trudno myśleć, że będziemy zieloną wyspą, w sytuacji, kiedy wszędzie dookoła – w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii szczególnie – dzieją się rzeczy, które wskazują już na uruchomienie trzeciej fali – zaznaczył.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD