POWSTAJE POWIATOWY SZLAK ROWEROWY
Już za kilka dni zostanie oddana do użytku pierwsza część Powiatowego Szlaku Rowerowego. Licząca 44 kilometry trasa będzie przebiegać z Radomska na Górę Kamieńsk. Tam połączy się z bełchatowskim szlakiem rowerowym.
O potrzebie utworzenia na terenie powiatu radomszczańskiego szlaku rowerowego mówi się od 2012 roku. Powstał nawet zespół, który miał zająć się tym tematem.
– Przy tego typu projektach bardzo ważna jest współpraca. W tym przypadku w grę wchodziła przede wszystkim współpraca z miastem. Niestety władze Radomska nie były wówczas zainteresowane taką współpracą. Teraz dobra wola ze strony miejskiego samorządu jest, dlatego postanowiliśmy powrócić do pomysłu – mówi wicestarosta Robert Zakrzewski.

Pierwsza część szlaku będzie prowadzić z Radomska na Górę Kamieńsk. Tam połączy się z bełchatowskim szlakiem rowerowym.
– Przy tworzeniu tego szlaku współpracujemy z gminami Lgota Wielka, Dobryszyce oraz urzędem miejskim w Kamieńsku. Dzięki temu nie będzie to kosztowne przedsięwzięcie. Koszty utworzenia szlaku wyniosą maksymalnie 2 tys. złotych – wyjaśnia wicestarosta.
Szlak zostanie w odpowiedni sposób oznaczony. Za kilka dni pojawią się pierwsze tabliczki. Będzie też naniesiony na mapę, która w tym tygodniu pojawi się na stronie internetowej starostwa.
Będzie to pierwsza z czterech planowanych części szlaku. Pozostałe zostaną wytyczone do 2018 roku. Będą prowadzić z Radomska w stronę Pajęczna, Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz Dojo w Starej Wsi koło Przedborza.
– Mam nadzieję, że szlaki te będą popularne wśród mieszkańców i że będą na nich chętnie spędzać walny czas – podkreśla wicestarosta Zakrzewski.
Po utworzeniu wszystkich czterech szlaków, zostanie wydana mapa w wersji papierowej, na którą będą naniesione trasy wraz miejscami, które warto zobaczyć. Planowana jest również aplikacja na smartfony.
WICESTAROSTA ROBERT ZAKRZEWSKI O POWSTANIU POWIATOWEGO SZLAKU ROWEROWEGO










