Pożar domu w Woli Blakowej. Czujka dymu uratowała życie dwóch osób

Reklama
Dziś w nocy, ok. godz. 03:43 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Radomsku wpłynęło zgłoszenie o pożarze wewnątrz jednego z domów w miejscowości Wola Blakowa (gm. Lgota Wielka)
Na miejsce wskazane w zgłoszeniu zadysponowano strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Radomsku oraz strażaków z jednostek OSP z Lgoty wielkiej, Krzywanic oraz Woli Blakowej.
Pożarem objęte było wyposażenie pomieszczenia kuchni na tzw. wysokim parterze domu jednorodzinnego oraz część podłogi, a prawdopodobną przyczyną mogła być nieszczelność przewodu kominowego.
W chwili powstania pożaru w domu tym przebywały dwie osoby – kobieta w wieku 78 lat oraz 82-letni mężczyzna. Mieszkańcy opuścili jednak dom przed przybyciem straży na miejsce – ze snu wybudził ich alarm czujki dymu, która zainstalowana była w pomieszczeniu pomiędzy sypialnią a kuchnią objętą pożarem. Gdyby nie to niepozorne urządzenie, mogło dojść do tragedii, a tak skończyło się tylko na stratach materialnych, których wartość wstępnie oszacowano na ok. 30 tyś. zł.  Warto zauważyć, że czujka zadziałała w pomieszczeniu przyległym do kuchni, co wskazuje, że dym i gorące gazy pożarowe rozprzestrzeniały się już do pomieszczeń sąsiednich – mówi Artur Bartosik z KP PSP w Radomsku.
Strażacy, oprócz prowadzenia działań gaśniczych, sprawdzili też, czy mieszkańcy nie zatruli się tlenkiem węgla – na szczęście, wskutek szybkiego opuszczenia domu, do takiej sytuacji nie doszło.
Strażacy przypominają, szczególnie na starcie sezonu grzewczego, aby wyposażyć swoje domy czy  mieszkania w czujki dymu oraz czadu, a jeśli już je mamy – do sprawdzenia ich poprawnego działania

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD