Pożar odpadów w zakładzie w Płoszowie [FOTO i VIDEO]

Reklama

W pomieszczeniach sortowni odpadów na terenie zakładu przetwarzania odpadów komunalnych w Płoszowie wybuchł pożar. Na szczęście były to ćwiczenia straży pożarnej.


Powiatowe ćwiczenia sił i środków straży pożarnej w Płoszowie przeprowadzono pod nazwą “Recykling”. Ich celem było doskonalenie współpracy między jednostkami oraz sprawdzenie skuteczności i koordynacji działań ratowniczych.

Scenariusz zakładał pożar, który wybuchł w pomieszczeniach sortowni odpadów. Pracownicy zauważyli ogień i podjęli próbę jego ugaszenia, jednak działania te okazały się nieskuteczne. Część odpadów została wyniesiona na zewnątrz, gdzie nadal płonęła na hałdzie. Dodatkowym zagrożeniem był pożar aluminium zgromadzonego na terenie zakładu, który gaszono za pomocą specjalistycznej przyczepy z proszkiem gaśniczym – mówi kapitan Marek Jeziorski, oficer prasowy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku.

Podczas ćwiczeń skoncentrowano się także na medycznych aspektach działań ratowniczych, przeprowadzając akcję poszukiwawczą 2 pracowników, którzy nie ewakuowali się z pomieszczeń sortowni.

W działaniach uczestniczyły różnorodne jednostki i sprzęt w tym: pojazd dowodzenia i łączności SDŁ z Komendy Miejskiej PSP Piotrków Trybunalski, grupa dronowa z OSP Strzałków, zastępy gaśnicze z JRG Radomsko, OSP Gomunice, OSP Kamieńsk, OSP Dobryszyce oraz OSP Strzałków.

Dzięki takim inicjatywom strażacy mają okazję praktycznie sprawdzić swoje umiejętności, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.
Czytaj też: 16-latek motorowerem wjechał w ciężarówkę. Śmigłowiec zabrał go do szpitala

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD