Prawie 100 mandatów jednego dnia. Policja podsumowała akcję “Prędkość”

Reklama

20 września 2023 roku policjanci radomszczańskiej drogówki podczas działań krajowych “Prędkość” egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń w tym zakresie. Aż 94 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.


Działania pn. „Prędkość” w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach gdzie jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość.

Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku kontrolowali ulice powiatu radomszczańskiego, ujawniając w 94 przypadkach przekroczenie, przez kierujących dopuszczalnej prędkości. Kierujący jadąc z nadmierną prędkością stwarzali tym samym, nie tylko zagrożenie dla siebie ale także dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek

Pamiętajmy!

Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. Policjanci apelują do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami ruchu drogowego.

Za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h kierowcy zatrzymywane jest prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

 

 

 

 


Czytaj też: Pożar maszyny do rozdrabniania na złomowisku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD