PREZYDENT CHWALI SIĘ INWESTYCJAMI…

Reklama

Początek każdego roku skłania do podsumowań. W roku wyborczym, a w takowym się znajdujemy, podsumowania są normą. Kto tylko może chwali się swoimi osiągnięciami. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej uczynił to prezydent Radomska, Jarosław Ferenc. Na pierwszy ogień poszły zadania inwestycyjne i inwestycje z zakresu ochrony środowiska.

Zdaniem prezydenta rok 2017 był dla miasta udany pod względem inwestycji. – Były to inwestycje zarówno dotyczące modernizacji dróg, jak i chodników. Były też  inwestycje duże, na które pozyskano środki z Unii Europejskiej, czy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – zauważył Jarosław Ferenc.

Jak usłyszeli dziennikarze, w minionym roku łącznie na inwestycje miasto Radomsko wydało 21. 633.894, 00 zł. – Za te pieniądze udało się wyremontować 34 odcinki ulic o łącznej długości 9,5 km. Miasto podjęło też działania związane z poprawą jakości powietrza. Dzięki 2,5 mln zł dotacji z WFOŚiGW mieszkańcy na korzystnych warunkach będę mogli wymienić nieekologiczne źródła ciepła bądź przyłączyć swoją posesję do miejskiej ciepłowni – stwierdził prezydent.

Każda zrealizowana przez miasto w 2017 roku inwestycja została szczegółowo omówiona przez gospodarza Radomska. Jeżeli chodzi o zadania inwestycyjne Ferenc mówił o: kompleksowym remoncie siedziby Urzędu Stanu Cywilnego, termomodernizacji budynków szkół podstawowych nr 3 i 5, budowie kompleksu boisk sportowych przy PSP nr 2 (tutaj zostało zaznaczone, że inwestycja jest w trakcie realizacji), remontach i przebudowie infrastruktury drogowej, budowie parkingu przy ulicy Piastowskiej, utwardzeniu terenu przy PSP nr 7 i doposażeniu placu zabaw przy „Wielorybku”.

Co do inwestycji z zakresu ochrony środowiska, prezydent Radomska wymienił w pierwszej kolejności przystąpienie miasta do programu wymiany pieców i podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej. Wspomniał też o realizacji programów edukacyjnych, na które  fundusze pozyskały szkoły podstawowe nr 5 i 6 oraz przedszkola nr 1 i 9 oraz o programie usuwania azbestu.

O to, czego się nie udało w 2017 roku pytali już dziennikarze. Na liście znalazła się tzw. mała rewitalizacja centrum miasta, ulica Spacerowa, Sienkiewicza czy wreszcie podświetlane przejścia dla pieszych, o których Jarosław Ferenc  mówił chwilę po objęciu funkcji prezydenta Radomska.  Tłumaczenie było jedno: brak wykonawców i problemy podczas przygotowywania dokumentacji…

Jeżeli Państwa zdaniem czegoś jeszcze nie udało się zrealizować prezydentowi w 2017 roku, a co deklarował, prosimy o informację. O fuszerkach też możecie Państwo pisać. Na informacje czekamy pod adresem: redakcja@pomiedzystronami.pl

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD