PREZYDENT PODSUMOWAŁ KONSULTACJE WS. ULICY REYMONTA

Reklama

1868 – tylu radomszczan wzięło udział w konsultacjach społecznych mających na celu uzyskanie opinii mieszkańców Radomska na temat zmian zagospodarowania części ulicy Reymonta.  Według konsultacji przeprowadzonych przez magistrat wygrała koncepcja nr 2 (uwzględniająca wycinkę drzew). Według tych przeprowadzonych przez radnych miejskich z klubu Platforma Dialogu nr 3 (zakładająca pozostawienie drzew). Ostatecznie, jak zauważył prezydent Radomska, realizowana będzie koncepcja nr 2. W godzinach popołudniach konsultacje podsumują radni PD.

Konsultacje, podczas których radomszczanie mieli do wyboru cztery koncepcje  trwały od 17 do 29 maja 2018 roku. Głos można było oddać w Urzędzie Miasta Radomska poprzez wypełnienie papierowej ankiety lub wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej www.radomsko.pl. Radomszczan osobiście w dniach 21-29 maja o głos pytali również radni Platformy Dialogu, którzy wypełnione ankiety w zamkniętej kopercie dostarczyli do magistratu.

Oficjalne podsumowanie konsultacji odbyło się dziś w urzędzie.  – Łącznie w konsultacjach wzięło udział 1868 osób. Przez Internet zostało oddanych 863 głosy (ponad 43 proc.), do urn urzędu miasta, tej znajdującej się w magistracie i tej którą posiadali urzędnicy podczas konsultacji w terenie, oddano 616 głosów (prawie 33 proc.) Radni Platformy dostarczyli 389 ankiet, co daje 20 proc. głosów – mówił prezydent Jarosław Ferenc.

A oto jak rozłożyły się głosy radomszczan  w konsultacjach przeprowadzonych przez magistrat:

W głosowaniu internetowym: koncepcja nr 1 – 258 głosów, koncepcja nr 2 – 440 głosów,
koncepcja nr 3 – 87 głosów, koncepcja nr 4 – 78 głosów.

W głosowaniu tradycyjnym (poprzez umieszczenie papierowej ankiety w urnie): koncepcja nr 1 – 169 głosów, koncepcja nr 2 – 399 głosów, koncepcja nr 3 – 33 głosy
koncepcja nr 4 – 15 głosów.

Wyniki konsultacji przeprowadzonych przez radnych przedstawiają się inaczej od urzędowych. Jak w urzędowych konsultacjach zwyciężyła koncepcja nr 2 (wycinka drzew), tak w tych przeprowadzonych przez radnych nr 3 (pozostanie drzew). I tak: koncepcja nr 1 – 132 głosy, koncepcja nr 2 – 57 głosów, koncepcja nr 3 – 193 głosy, koncepcja nr 4 – 7 głosów.

– Nie chciałbym komentować tych danych… Postanowiliśmy zsumować wyniki wszystkich konsultacji. Po podsumowaniu wszystkich głosów wyszło, że zwyciężyła koncepcja nr. 2. Jest to równoznaczne z tym, iż według tej koncepcji zostanie przebudowana część ulicy Reymonta. – Radni mówią, że głos mieszkańców jest najważniejszy, a prawie połowa mieszkańców, którzy wzięli udział w konsultacjach, wybrała koncepcję nr 2, więc to ona będzie realizowana. Teraz musimy tylko uzyskać pozwolenie na budowę i rozpisać przetarg. Mamy nadzieje, że roboty ruszą w lipcu. Inwestycja ma być zakończona do końca roku – dodał prezydent Jarosław Ferenc.

Przebudowa odcinka ul. Reymonta (od ul. Narutowicza do skrzyżowania z ul. Żeromskiego) ma kosztować 3,5 mln złotych.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD