WINDĄ DO MARZEŃ – SZCZYTNA AKCJA “KONICZYNKI”

Reklama

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych “Koniczynka” ruszyło z nowym wielkim projektem ph. „Windą do marzeń – Niemożliwe jest możliwe” mającym na celu zebranie środków na zakup i montaż windy osobowo-towarowej w powstającym w Dmeninie (powiat radomszczański) Zakładzie Aktywności Zawodowej. – Potrzebne jest bagatela 100 tys. złotych. Uruchomienie tej placówki to ogromna szansa dla osób niepełnosprawnych na zatrudnienie – zauważa Katarzyna Chybała prezes „Koniczynki”.

Zakład Aktywności Zawodowej to kolejny projekt Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych Koniczynka w Radomsku. Stowarzyszenie do tej pory pomogło dzieciom, uruchamiając na zapleczu szpitala centrum rehabilitacji. Jak zauważa prezes Chybała – przyszedł czas na osoby starsze.

Zdaniem Wiesławy Pędzik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomsku taki Zakład na naszym terenie jest niesamowicie potrzebny. – Jeśli chodzi o rehabilitację społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnością, mamy tylko jedną placówkę, która prowadzi takie działania. To Warsztaty Terapii Zajęciowej na Kopcu przygotowujące do podjęcia pracy około 30 osób. Jak na powiat, to niewiele – zauważa W. Pędzik. – Dlatego tak ważne jest postawnie Zakładu. Zakład da bowiem zajęcie osobom ze znacznym stopniem niepełnosprawności ewentualnie z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, pod warunkiem, że zdiagnozowano u nich niedorozwój umysłowy, chorobę psychiczną lub autyzm. Chcę ponadto zauważyć, że Zakładów Aktywności Zawodowej w naszym województwie jest zaledwie siedem – dodaje.

W radomszczańskim Zakładzie Aktywności Zawodowej znajdzie się miejsce dla 35-40 osób. – W ZAZ zamierzamy prowadzić działalność związaną z usługami. Będzie to pakowanie rajstop, pakowanie okuć, pojawił się również pomysł, by prowadzić pralnię – wyjaśnia Katarzyna Chybała, szefowa Koniczynki

Montaż windy, na którą rusza zbiórka pieniędzy, jest w zasadzie ostatnim elementem trwającego od kilku miesięcy remontu pomieszczeń, a tym samym oddaniu ich osobom najbardziej  na nie czekającym.  – Prace wewnątrz budynku są już w zasadzie zakończone. Położyliśmy tynki, gładzie, wyremontowaliśmy łazienkę. Środek jest więc gotowy. Została nam tylko jedna rzecz: montaż windy zewnętrznej towarowo-osobowej – mówi K. Chybała.

Jak „Koniczynka” chce zebrać 100 tys. złotych na windę, mówiono podczas dzisiejszej konferencji prasowej. – Zwracamy się o pomoc do sponsorów, ale również ruszamy z kampanią, która pomoże w zdobyciu pieniędzy na ten cel – przyznaje prezes „Koniczynki”.

Kampania “Koniczynki” będzie prowadzona przez trzy miesiące: od 22 czerwca do 30 sierpnia. 31 sierpnia nastąpi jej uroczyste podsumowanie. – Przygotowaliśmy w tym czasie trzy duże wydarzenia. Pierwszym z nich będzie „Noc świętojańska” 22 czerwca, którą przygotowaliśmy w Parku Świętojańskim. Będzie naprawdę wiele atrakcji, takiego wydarzenia jeszcze w Radomsku nie było – zapewnia Radosław Rączkowski, koordynator kampanii. – Zakończenie akcji zaplanowaliśmy na 31 sierpnia na placu targowym. Zaśpiewa wtedy Freddy Mercury, a na potrzeby naszego wydarzenia zagospodarujemy cały plac, przywieziemy m.in. kilka ton piasku dla najmłodszych, będzie strefa cienia dla starszych… Zaplanowaliśmy również turniej piłki nożnej dla 12 drużyn – dodaje.

„Koniczynka”  uruchamia również fanpage, na którym dostępne będą informacje związane z kampanią oraz m.in. licytacja „rzeczy niemożliwych”.  – Uchylę rąbka tajemnicy, będzie możliwość wylicytowania kolacji z prezydentem Jarosławem Ferencem czy starostą Beatą Pokorą… – zdradza prezes K. Chybała.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD