Luxbud

PREZYDENT ZADOWOLONY Z DECYZJI GDOŚ WS. OBWODNICY

Polonaisse

Prezydent Radomska Jarosław Ferenc odniósł się do decyzji Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która – jak informowaliśmy wczoraj, uchyliła w całości decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi w sprawie budowy tzw. południowej obwodnicy Radomska.

– Cieszę się, że odwołanie tak miasta, jak i innych podmiotów (m.in. GDKKiA – dop. red.) zostało przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska uwzględnione. Zostały uwzględnione m.in. takie argumenty jak to, iż nie do końca dobrze została przeprowadzona ocena oddziaływania na środowisko oraz ten, że zostaną zaburzone szlaki wędrówkowe dużych zwierząt. Generalny Dyrektor uznał, że wybudowanie mostów nad rzeką Wartą nie zaburzy szklaków zwierząt. Innymi słowy, argumenty RDOŚ, iż wybudowanie obwodnicy Radomska przyczyni się do powstania pułapek dla zwierząt okazały się błędne – zauważył podczas konferencji prasowej prezydent Jarosław Ferenc.

Zgodnie z decyzją GDOŚ, sprawa wraca do ponownego rozpatrzenia przez RDOŚ. –  Musi zostać przeprowadzona nowa analiza środowiskowa. Sądzę, iż nie powstanie ona wcześniej niż za pół roku – przyznaje prezydent Radomska.

Czas biegnie. Czy ponowne procedowanie opłaci się Radomsku? – Kwestia finansowania obwodnicy Radomska była wstępnie przewidziana na 2022 rok.
Mamy dopiero 2017 rok, więc jest realna szansa, że RDOŚ zdąży z opiniowaniem środowiskowym, a generalna dyrekcja z projektem technicznym – konkluduje prezydent Radomska.

Czytaj też: W SPRAWIE OBWODNICY JESZCZE NIE WSZYSTKO STRACONE?

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD