PROCESJA JADWIŻAŃSKA ZAKOŃCZYŁA DNI RODZINY

Reklama

Wzorem minionych lat, ulicami Radomska przeszła procesja ku czci patronki miasta – świętej Jadwigi Królowej. Podczas przemarszu modlono się za ludzi kultury i nauki, chorych oraz przedstawicieli władzy.

DSCN2414

Przy urzędzie miasta, gdzie usytuowany był jeden z trzech ołtarzy, arcybiskup metropolita częstochowski Wacław Depo zwrócił się do uczestników procesji tymi słowy: – W życiu każdego z nas bardzo ważna jest odpowiedzialność za słowa i czyny. Prosimy przy tej stacji kierować nasze modlitwy o rozumność w poczynaniach nie tylko ludzi władzy, ale i tych, którzy kształtują opinię publiczną. Bo kiedy czytamy, kiedy jeden z redaktorów bardzo wpływowej od 80 lat gazety, pisząc na temat niesienia relikwii św. Andrzeja Boboli Męczennika po ulicach Warszawy, powiedział i napisał, że rząd przekroczył granice, bo postawił wojsko przeciwko społeczeństwu, bo kilku żołnierzy szło towarzysząc relikwiom. To jest naprawdę odejście od rozumu i tym samym od odpowiedzialności. Nie chcemy przecież nigdy tych dodatkowych niepotrzebnych manifestacji na ulicach – jeden przeciwko drugiemu. To jest nie tylko niesprawiedliwość, ale to jest przeciwko Bogu i człowiekowi. Dlatego módlmy się o mądrość, zarówno rządzących jak i rządzonych, a zwłaszcza o prawdę w środkach społecznego przekazu – mówił arcybiskup Depo.

Procesję zakończyła msza święta w kościele p.w. św. Jadwigi Królowej z prośbą o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Radomska. Oprawę muzyczną zapewniły radomszczańskie chóry: „Moniuszkowcy” oraz „Cantabile”.

Procesja Jadwiżańska była zwieńczeniem XVII Radomszczańskich Dni Rodziny.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD