PROEKOLOGICZNY “ELEKTRYK”

Reklama

Już po raz trzeci zorganizowano w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku wydarzenie ph. „Eko-Elektryk. Odpady segregujemy, działania proekologiczne realizujemy”. Był nie tylko ekologiczny wykład, ale i ekologiczny pokaz mody.

– Pragniemy w młodych ludziach szerzyć nawyk segregacji śmieci. Chcemy, żeby od najmłodszych lat uczyli się, że segregując śmieci można odzyskiwać różne rzeczy. W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej, dzięki czemu nasza młodzież mogła uzyskać informacje na temat m.in. zagospodarowania ekoodpadów – wyjaśnia organizatorka wydarzenia Justyna Fontowicz, na co dzień nauczyciel „elektryka”.

Proekologiczną wiedzę w przystępny sposób przekazała uczniom klas pierwszych, bo to do niech było ono adresowane Magdalena Jurek z PGK w Radomsku.

– Jest cały wachlarz możliwości utylizacji tego typu odpadów, można je zanieść do sklepu, czy hurtowni oraz nieodpłatnie zostawić w punkcie selektywnej zbiórki odpadów. Sprzęt małogabarytowy możemy dostarczyć do punktów handlowych powyżej 400 metrów kw. powierzchni, które prowadza sprzedaż sprzętu elektronicznego.

Przedstawicielka PGK wręczyła też nagrody w konkursie, który jak co roku towarzyszy przedsięwzięciu. Największą wiedzą z zakresu ekologii wykazała się klasa I B.

Zwieńczeniem imprezy, zresztą wzorem poprzednich jej edycji, był ekologiczny pokaz mody.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD