Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

PROEKOLOGICZNY „ELEKTRYK”

Już po raz trzeci zorganizowano w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku wydarzenie ph. „Eko-Elektryk. Odpady segregujemy, działania proekologiczne realizujemy”. Był nie tylko ekologiczny wykład, ale i ekologiczny pokaz mody.

– Pragniemy w młodych ludziach szerzyć nawyk segregacji śmieci. Chcemy, żeby od najmłodszych lat uczyli się, że segregując śmieci można odzyskiwać różne rzeczy. W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej, dzięki czemu nasza młodzież mogła uzyskać informacje na temat m.in. zagospodarowania ekoodpadów – wyjaśnia organizatorka wydarzenia Justyna Fontowicz, na co dzień nauczyciel „elektryka”.

Proekologiczną wiedzę w przystępny sposób przekazała uczniom klas pierwszych, bo to do niech było ono adresowane Magdalena Jurek z PGK w Radomsku.

– Jest cały wachlarz możliwości utylizacji tego typu odpadów, można je zanieść do sklepu, czy hurtowni oraz nieodpłatnie zostawić w punkcie selektywnej zbiórki odpadów. Sprzęt małogabarytowy możemy dostarczyć do punktów handlowych powyżej 400 metrów kw. powierzchni, które prowadza sprzedaż sprzętu elektronicznego.

Przedstawicielka PGK wręczyła też nagrody w konkursie, który jak co roku towarzyszy przedsięwzięciu. Największą wiedzą z zakresu ekologii wykazała się klasa I B.

Zwieńczeniem imprezy, zresztą wzorem poprzednich jej edycji, był ekologiczny pokaz mody.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW