Program FLEX. Uczeń I LO spędzi cały rok szkolny w USA

Igor Sambor, uczeń kl. III D w I Liceum Ogólnokształcącym został jednym finalistów programu FLEX. Na 3700 osób startujących do programu z naszego kraju zakwalifikowało się tylko 43 uczniów.


Future Leaders Exchange Program (FLEX) to całoroczny program wymiany uczniów szkół średnich w pełni finansowany przez Departament Stanu USA. Program został zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1992 r. Celem FLEX jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych i mieszkańcami innych krajów.

Dzięki programowi uczniowie szkół średnich z Polski i innych krajów mogą spędzić cały rok szkolny w USA, mieszkać u amerykańskiej rodziny i uczęszczać do amerykańskiego liceum. To nie tylko okazja do poznania amerykańskiej kultury, ale także do przybliżenia Amerykanom wiedzy o swoim ojczystym kraju.

W ramach programu corocznie od 28 lat uczniowie szkół średnich na cały rok szkolny wyjeżdżają do USA. Od początku istnienia programu udział w nim wzięło blisko 28 000 uczniów ze szkół średnich z Europy, Eurazji i Azji Środkowej.

(Informacja: ILO)


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD