Luxbud

PRRP: bezrobocie spada, a uchodźcy z Ukrainy podejmują pracę w Radomsku

Polonaisse

W Starostwie Powiatowym w Radomsku we wtorek (12 kwietnia) obradowała Powiatowa Rada Rynku Pracy. Wśród omawianych tematów znalazły się kwestie dotyczące sytuacji na radomszczańskim rynku pracy oraz temat związany z rezygnacją ze stanowiska dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, złożoną przez Łukasza Więcka.

Jednym z powodów zwołania Rady była decyzja o odejściu ze stanowiska obecnego dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku, Łukasza Więcka. Przypomnijmy – 4 kwietnia Łukasz Więcek złożył rezygnację z pełnienia tej funkcji. Wśród powodów odejścia podał m.in. brak reform w publicznych służbach zatrudnienia, a także osobiste plany polityczne.

Więcej przeczytasz – Łukasz Więcek rezygnuje z funkcji dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku

Konkurs na nowego dyrektora został już ogłoszony, a zgodnie z przepisami w komisji konkursowej zasiada dwóch przedstawicieli PRRP, wyłonionych w głosowaniu. Zostali nimi Jadwiga Łysik (przewodnicząca PRRP) oraz Wojciech Ślusarczyk (wiceprzewodniczący PRRP).

Uchodźcy z Ukrainy podejmują pracę w Radomsku

Członkowie Rady zapoznali się także z informacjami dotyczącymi sytuacji na radomszczańskim rynku pracy, nowymi regulacjami prawnymi dotyczącymi zatrudniania uchodźców, a także pomocą przygotowaną przez PUP dla osób uciekających przed wojną na Ukrainie.

Do tej pory chęć podjęcia pracy zgłosiło do radomszczańskiego PUP 248 uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie naszego powiatu (głównie są to kobiety). 81 z nich już uzyskało zatrudnienie (z tego 51 dzięki pośrednictwu PUP). Do urzędu dotarły także 123 zgłoszenia o podjęciu pracy przez obywateli Ukrainy.

Bezrobocie wciąż spada. Nasz rynek nadal odczuwa deficyt pracowników. Zatrudnianie obywateli Ukrainy nie wpływa obecnie negatywnie na sytuację Polaków na rynku pracy. Należy podkreślić, że uchodźców zainteresowanych podjęciem pracy kierujemy w miejsca, gdzie były problemy z zatrudnianiem Polaków – mówił dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku, Łukasz Więcek, który na zakończenie podziękował członkom Rady za lata merytorycznej, owocnej współpracy.

Podobne podziękowania przekazali dyrektorowi PUP także przedstawiciele PRRP.

 

CZYTAJ TEŻ: „STOP – Zły kierunek”. Przy drogach w Łódzkiem pojawiły się nowe znaki

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD