Z ŻYCIA MIASTA

PRZEBUDOWA CHODNIKA W WIĘKSZYM ZAKRESIE

Przebudowa chodnika przy ul. Leszka Czarnego w Radomsku jest realizowana w większym zakresie niż początkowo zakładano. Po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, że zarezerwowane przez magistrat środki na tę inwestycję pozwolą na zwiększenie zakresu robót.

– Od początku zakładaliśmy wykonanie chodnika przy ul. Leszka Czarnego na odcinku od ul. Piastowskiej do murów Starego Cmentarza. Budżet na niniejsze zadanie wynosi 150 tys. złotych. Po otwarciu ofert okazało się, że przeznaczone na ten cel pieniądze pozwolą na wybudowanie chodnika na długości od ul. Piastowskiej do Starego Cmentarza włącznie – wyjaśnia Janusz Taranek z radomszczańskiego magistratu.

W ramach zadania wyrównany zostanie pas zieleni pomiędzy przebudowywanym chodnikiem a jezdnią. Ponadto przebudowywany chodnik będzie przedłużony do przejść dla pieszych przy ul. Leszka Czarnego i ul. Piastowskiej. – W dniu wczorajszym (6 lipca) wpłynęło pismo o braku sprzeciwu co do wprowadzonych zmian. W ramach aneksu z realizującym budowę wykonawcą został zwiększony zakres inwestycji – dodaje Janusz Taranek.

Prace mają potrwać do 13 sierpnia 2017 r.

Tagi
Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zamknij
Zamknij