TRWAJĄ WAKACYJNE REMONTY W POWIATOWYCH SZKOŁACH

Reklama

Około miliona złotych będą kosztować remonty wykonane podczas tegorocznych wakacji w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Radomsku.


Roboty przy modernizacji szkolnych budynków zaplanowano niemal we wszystkich placówkach. Największy zakres prac obejmie Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych, czyli w tzw. bursę. Prowadzony jest tam pierwszy etap odgrzybiania zawilgoconych ścian budynku, koszt przewidzianych prac wynosi ok. 0,5 mln zł. Dodatkowo w bursie przewidziano też remont sanitariatów i łazienek (za ok. 30 tys. zł) oraz wymianę węzła dostarczającego ciepło do budynku (ok. 55 tys. zł).
Na remonty w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przeznaczonych zostało 150 tys. zł. Generalnie odnowiony zostanie korytarz na parterze internatu, przewidziano też remont sanitariatów i kuchni.

W Zespole Szkół Elektryczno–Elektronicznych wymieniona zostanie cała instalacja informatyczna łącznie z serwerownią. Za kwotę około 100 tys. zł powstanie system nowoczesnych łączy światłowodowych, dzięki któremu nie tylko poprawi się szybkość i jakość połączeń, ale także uda się znacznie obniżyć ich koszty.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w czasie wakacji przeprowadzony zostanie kompleksowy remont sali gimnastycznej (koszt ok. 30 tys. zł), a w I Liceum Ogólnokształcącym-modernizacja przyłączy ciepłej wody do łazienek oraz zakończenie remontu parkietów (koszt ok. 30 tys. zł).
W pozostałych placówkach również toczą się niewielkie bieżące remonty, które zgodnie z planem powinny zostać zakończone przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
Ponadto w planach jest wymiana instalacji centralnego ogrzewania w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.

(info: Rzecznik Prasowy Powiatu Radomszczańskiego)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD