PRZEBUDOWA UL. REYMONTA ZADANIEM DWULETNIM?

Reklama

To już pewne. Urząd Miasta w Radomsku unieważni przetarg na przebudowę ul. Reymonta (na odcinku od muzeum do ul. Żeromskiego). Władze miasta zamierzają wystąpić do radnych z propozycją, by inwestycja ta stała się zadaniem dwuletnim.

Przebudowa ulicy Reymonta miała się zakończyć w grudniu 2018 roku. Wiadomo już, że tak się nie stanie. W tym terminie zostanie dopiero ogłoszony drugi przetarg na wykonanie inwestycji. Do pierwszego przetargu przystąpiła tylko jedna firma, która za przeprowadzenie remontu zaproponowała o blisko 4 mln złotych więcej, aniżeli zamierzał przeznaczyć na to zadanie magistrat. Prezydent Jarosław Ferenc podkreśla, że nie było to dla niego zaskoczeniem.

– Nie jest to wyjątkowa sytuacja. W całym kraju przetargi rozstrzygane są w kwotach wyższych niż szacowano, dochodzących nawet do 200 proc. podstawowej ceny. Wynika to między innymi ze zmian na rynku pracy. Mamy obecnie rynek pracownika, a co za tym idzie koszty pracy się zwiększyły. Wpływ na to ma również sytuacja na krajowym rynku inwestycyjnym, przedsiębiorstwa prowadzą bardzo dużo zadań budowlanych, koszty materiałów drożeją, a to przekłada się na zwiększone ceny oferowanych przez nich usług – wyjaśnia prezydenta Jarosław Ferenc. – W obecnej sytuacji zamierzam przedstawić radnym to zadanie jako dwuletnie. Planujemy ogłosić przetarg w listopadzie lub grudniu. Rozstrzygnięcie przetargu przed nowym sezonem inwestycyjnym pozwoli uzyskać niższą cenę wykonania zadania – dodaje prezydent.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD