Reklama
KOMBIT-kasy
APLIKACJAZ ŻYCIA MIASTA

Przedsiębiorcy z woj. łódzkiego otrzymali ponad 181 mln zł w ramach tarczy antykryzysowej

Do tej pory w województwie łódzkim w ramach wsparcia dla przedsiębiorców, ZUS wypłacił łącznie 181 mln zł,  w tym ok. 35,5 tys. tzw. postojowych na łączną kwotę 71 mln zł oraz ponad 56 tys. firm zwolnił z opłacania składek za marzec, w kwocie ponad 110 mln zł.

W całym kraju, postojowe przekazano na konta ponad 600 tys. osób w wysokości ok. 1,2 mld zł . Środki trafiły  na konta samozatrudnionych i osób pracujących na umowach cywilnoprawnych. ZUS wypłaca już postojowe dla osób, które wystąpiły o świadczenie kolejny raz.

– Wykonujemy gigantyczną pracę, przyjęliśmy ponad 2,6 mln wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej. To są czynności wykonywane w nadzwyczajnym trybie. W trzy tygodnie musieliśmy przygotować systemy informatyczne i przemodelować organizację. Przez ostatnie dni zakład pracuje dniami i nocami, żeby jeszcze bardziej przyspieszyć wypłatę tych świadczeń – podkreśla prezes ZUS.

ZUS zachęca, aby wnioski o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej składać drogą elektroniczną (za pomocą Platformy Usług Elektronicznych). To zmniejsza ryzyko popełnienia błędu i tym samym przyspiesza realizację sprawy i wypłatę świadczenia.

– Świadczenie postojowe można otrzymać nie więcej niż trzy razy. Warunkiem jest oświadczenie przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie poprawiła się. W przypadku świadczeń postojowych dla osób samozatrudnionych nie obowiązuje warunek granicznej kwoty przychodu. Z kolei ze świadczenia postojowego mogą skorzystać również zleceniobiorcy, którzy zawarli umowy w lutym lub w marcu bieżącego roku – dodaje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik ZUS.

Wnioski do ZUS można składać elektronicznie (za pomocą PUE) lub papierowo. Wszelkie informacje na temat tego, kto może skorzystać z ulg, gdzie składać wnioski i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej ZUS.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW